Festyn wiosenny w Zagajniku już 7.05!

Już 7.05 zapraszamy Was na Festyn Rodzinny w Zagajniku! Co w programie? Zobaczcie

RODZINNA GRA TERENOWA „NA TROPIE WODY”
– podczas tej gry terenowej rodziny będą podążać śladami wody w lesie. Dowiedzą się dlaczego jest ona tak ważna, kto korzysta z niej w lesie i co z jej pomocą tworzyć będziecie w Pracowni Alchemika , Kuźni Barw i nie tylko! Przypływajcie na tą grę a dowiecie się wielu ciekawostek☺
Grę rozpoczniemy o 13:00 i potrwa około 2h.
Gra finansowana jest ze środków WFOŚIGW
DZIECIĘCY PCHLI TARG, czyli HANDEL!
– w tym wydarzeniu dzieci mają możliwość doświadczenia świata handlu i tego co się z nim wiąże. Na swoim stoisku, które same lub ze wsparciem osoby dorosłej przygotują, wystawiają towar, czyli drobne przedmioty, które chciałby sprzedać. Mają możliwość zaprezentować swoje produkty, wycenić je i pertraktować warunki transakcji. Zachęcamy Was do przyłączenia się z Waszymi dziećmi do tego wydarzenia!
Zaczynamy od 11:00
 

Na obydwa wydarzenia obowiązują zapisy:

festyn.wiosenny@zagajnik.edu.pl

OGNISKO
Ponadto tego dnia będzie ognisko, na którym przygotujemy pyszny kociołek, a jeśli macie ochotę możecie przynieść swoje kiełbaski czy inne rzeczy, które lubicie.

 

 

Dzień handlowy w Zagajniku – REGULAMIN

 1. Celem dnia handlowego jest stworzenie przestrzeni do realnego doświadczania świata pieniądza poprzez zabawę. Dzień handlowy nie ma celu zarobkowego.
 2. Dzień handlowy kierowany jest do dzieci w wieku szkolnym.
  Chęć wzięcia udziału jako osoba sprzedająca, zgłaszana jest mailowo na adres: festyn.wiosenny@zagajnik.edu.pl
 3. Dziecko która zgłosi chęć udziału może na terenie Zagajnika przygotować stoisko np. w postaci koca, plandeki, stolika itp., stoisko przygotowywane jest we własnym zakresie i nie powinno zajmować więcej niż 2 m2, a po wydarzeniu być uprzątnięte przez dziecko ze wsparciem jego opiekunów.
 4. Przedmioty, które dziecko zdecyduje się sprzedać w dniu handlowym , nie powinny przekraczać wartości 30 zł. Zalecamy sprzedaż przedmiotów, których wartość oceniamy między 1 zł a 15 zł. Warto z dzieckiem omówić czy ma prawo do sprzedaży danej rzeczy czy może jest rzecz do której mają prawo też inne osoby.
 5. Przedmiotami sprzedawanymi mogą być przedmioty posiadane przez dziecko, przedmioty wykonane własnoręcznie, produkty spożywcze przygotowane samodzielnie przez dziecko (lub przy wsparciu dorosłego 😊), skarby lasu znalezione przez dziecko.
 6. W czasie trwania dnia handlowego przewidziane są także inne wydarzenia, dlatego warto wesprzeć dziecko w opiece nad stoiskiem, za stoisko pozostawione bez opieki organizator nie ponosi odpowiedzialności.
 7. Dzień handlowy odbywa na terenie zagajnika, na świeżym powietrzu, nie przewidujemy zadaszenia.
 8. W czasie dnia handlowego obowiązują płatności gotówkowe.
 9. Zachęcamy rodziców do aktywnego kupowania 😉

Udostępnij